SSL, yani “Secure Socket Layers”, Türkçe karşılığıyla “güvenli giriş katmanı” olarak adlandırılmış websitesinin çalıştığı sunucu ve tarayıcınız arasındaki iletişimin şifrelenmesini sağlayan bir protokoldür. Ssl sertifikalarının web sitelerinde kullanımı, son yıllarda çok daha fazla büyük önem taşır hale gelmiştir. Hatta zorunlu hale gelmiştir de diyebiliriz. Artık hem arama motorları ( Google başta olmak üzere ) hem de deneyimli internet kullanıcıları websitenizdeki güvenli kilit işaretini görmek istemektedir. İşte bu güvenli kilit işareti ancak ssl sertifikası almış güvenli websitelerinde olabilmektedir.

Ziyaretçinizin doğru yerde ve emin ellerde olduğunun kanıtıdır.

Ssl Sertifikası

SSL sertifikası olan web siteleri https ile başlar ve bu ögenin sol yanında yeşil renkte bir kilit bulunur. Bazı tarayıcılar bu kilidi gri renkte de gösterebilir. Ssl sertifikası olmayan websiteleri ise http veya www ile başlar. Websitenizde ssl sertifikası kurulu ise ziyaretçileriniz sizin güvenilir bir web sitesi olduğunuza inanırlar. Ayrıca yeşil kilit işaretinin tarayıcıda bulunması güvenliğin yanı sıra prestij de kazandırır.

Henüz bir ssl sertifikanız yoksa bütçenize ve sisteminize uygun olan SSL sertifikasını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.